Predstavili sme naše skúsenosti s MATCHMAKINGOM
Zaujíma Vás sociálne podnikanie? Radi nezištne pomáhate? Chceli by ste spolupracovať so sociálnymi podnikmi a obojstranne si tak pomôcť napredovať?
Matchmaking a mentoring nie sú pre vás žiadne cudzie výrazy. Aby ste im mohli lepšie porozumieť a navyše získať cenné informácie od odborníkov, ako fungujú a ako ich využívať, pripravili sme pre vás sériu workshopov pre sociálnych a altruistických podnikateľov.
Využiť túto možnosť zdieľania skúsenosti s odborným lektormi ste mohli bezplatne.
Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR), v rámci projektu CE RESPONSIBLE pripravilo dva online workshopy. Detailne predstavili možnosti prepojenia spoločensky zodpovedných a sociálnych podnikateľov a spoločného napredovania.
Senior konzultant Ľubomír Billý viedol jeden z online workshopov o matchmakingu.
16.6.2021 │ „Matchmaking – oblasti a nástroje úspešnej spolupráce“ │ Ľubomír Billý (Centire)
Na workshope sa zúčastnili zástupcovia sociálnych podnikov a občianskych združení, ktorým sme prezradili ako matchmaking funguje a čo sú jeho hlavné výhody. Podstatnou časťou workshopu bola prezentácia projektu OpenMaker. Ten mal za cieľ prepojiť svet tradičnej výroby a inovátorov („makerov“). Spájanie prebiehalo v štyroch krajinách súčasne. Konkrétne v Taliansku, Španielsku, vo Veľkej Británii a na Slovensku. Hlavnou matchmakingovou aktivitou bola súťaž. V rámci nej sa podporilo 21 projektov spolupráce, každý sumou 20 000 eur.
Lektor Ľubomír Billý (Centire) na podujatí priblížil fungovanie slovenského akcelerátora a jeho najúspešnejšie nástroje matchmakingu. Stali sa nimi tematické workshopy, inovačná súťaž a predovšetkým pilotná podporná schéma, ktorá podporila päť projektov spolupráce.
Záver workshopu bol venovaný rozhovoru s Alenou Horváthovou zo sobi.eco, ktorá s účastníkmi zdieľala skúsenosti z ich úspešného sociálneho podnikania.
Ing. Ľubomír Billý, PhD. (Centire)
Po doktorandskom štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave začal v roku 2012 pracovať v poradenskej a výskumnej spoločnosti Centire s.r.o. Ako člen tímu medzinárodných projektov participoval na príprave a realizácii vzdelávacích a výskumných projektov pre klientov zo súkromnej i verejnej sféry, ako aj interných projektov spoločnosti. V roku 2013 absolvoval stáž v prestížnom britskom think-thanku The Young Foundation, ktorý je priekopníkom v téme sociálnych inovácií. V rámci svojej činnosti pracoval na projektoch zameraných na duálne vzdelávanie, inovovanie študijných odborov, či otvorené inovácie. Zároveň je lektorom workshopov a webinárov o projektovom manažmente. Manažoval slovenské aktivity projektu OpenMaker, ktorého zámerom bolo prepájanie tradičných výrobných firiem a inovátorov. Práve slovenský akcelerátor dosiahol v projekte najlepšie výsledky.
Ľubomír Billý
Tímlíder Centire pre spoločenské inovácie a medzinárodné projekty
Podobné články
Projekt 9: Reforma daňovej a colnej správy
V roku 2004 sa zrodila myšlienka zásadnej reformy daňovej a colnej správy. Na tomto ambicióznom projekte sme sa výrazne podieľali.
Pokračujeme vo vzdelávaní pedagógov
Registrácia na 4. ročník našich webinárov pre školy je spustená!
SIA 2024 – nami mentorovaný projekt v TOP 3
Veľmi nás potešilo , že projekt EMY, ktorý sme mali možnosť mentorovať v rámci programu…
Projekt 8: Prvé elektronické referendum na Slovensku
V roku 2011 sme v Turčianskych Tepliciach pomohli pripraviť prvé elektronické referendum na Slovensku.
Projekt 7: Zmena systému riadenia Slovenského národného divadla
V roku 2006 sme sa pustili do práce pre Slovenské národné divadlo. Našou úlohou bolo navrhnúť novú štruktúru a systém riadenia SND.
Projekt 6: Procesný audit na Ministerstve financií SR
V roku 2003 sme realizovali procesný audit na Ministerstve financií SR - prvý svojho druhu v štátnej správe na Slovensku.